עורכי דין ליטיגציה

לא מעט עורכי דין יטענו שעבודתם היא סוג של אומנות ובצדק. מדובר על אומנות של מילים וטיעונים, היכולת לבנות לוגיקה מראיות, להביא את השופט אל דרך המחשבה שלהם ולמעשה לבנות מסלול בעזרת ראיות ועדויות אשר מוכיחות שהצד שלנו צדק והצד השני טעה.

דוגמא קלאסית לכך שמדובר באומנות היא התחום של ליטיגציה. עורכי דין ליטיגציה מתעסקים ביצירת טיעונים והצגתם בפני בתי משפט וזירות אחרות בהן הם מופיעים למען הלקוחות שלהם. עורך דין ליטיגציה יכול להיות גם עורך דין חברות וכן עורך דין בענייני ירושות, גירושים ועוד. למעשה בכל תחום שהוא. למרות שמרבית עורכי דין ליטיגציה מתעסקים בדיני חברות על נגזרותיהם השונים.

עורכי דין ליטיגציה, אם נרצה להמחיש זאת בצורה ברורה, הם כמו אותם נערים שפעילים במועדוני דייביט אשר פופולאריים מאוד בארה"ב. עליהם לבנות טיעון משפטי ברור באמצעות סדר כרונולוגי של דבר, טיעון שמבוסס על טיעון עם לוגיקה ברורה, פשוטה והכי חשוב, לוגיקה שאפשר למצוא בה גם את הסדר, וגם את ההיגיון. כך הם מציגים זאת בצורה חד משמעית, כשהמטרה היא לשכנע בצדקת דרכם, ובמקרה של עורכי דין ליטיגציה, עליהם לשכנע בצדקת לקוחותיהם.

הבעיה לא פעם של עורך דין ליטיגציה היא, שהוא עלול לקחת את זה לנקודת הקיצון ובכך למעשה לפגוע במסר. הכוונה היא שהוא עלול לחשוב שעצם ההופעה שלו היא מה שעומד במרכז, עצם העובדה שהעיניים נשואות אליו, זה מה שעומד במרכזו של עניין. אך זה לא כך, מה שעומד במרכז העניינים זה המסר שעליו להעביר, כלומר הטיעון שהוא מבקש להוכיח. לכן מדובר באומנות, עליו להציג אותה כשחקן שמספר מונולוג מוכח בכישרון רב אך מצד שני לא במשחק דרמטי מדי או באופן כזה שההתייחסות תהיה אליו ולא לעצם הטיעונים שהוא מעלה, שהם העיקר כאן.

זה נכון כשמדובר על עורך דין חברות וזה נכון כשמדובר על עורך דין גירושין ולמעשה זה נכון כשמדובר בכל תיק ובכל עניין משפטי. מכאן גם החשיבות של עורכי דין ליטיגציה להבין את עבודתם ותפקידם מעבר להיותם עורכי דין שמייצגים לקוחות.

דוגמא טובה לעורך דין שמודה לכך הוא אלי פיטרו, מעורכי דין ליטיגציה המובילים בישראל. עו"ד פיטרו הוא בעל ניסיון רב בתחום ומייצג חברות וכן גורמים פרטיים. אם אתם מחפשים עורך דין ליטיגציה, הוא ישמח לעמוד לרשותכם לכל עניין ולכל שאלה בכל עת.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עורך דין נדלן במרכז