עו"ד קבוצות רכישה

קבוצת רכישה היא התאגדות של אנשים לצורך קניית קרקע לבנייה ובנייה משותפת, כאשר כך נחסכות עלויות, ומחירי הדירה הסופיים מוזלים בהיקפים של עד עשרות אחוזים. האפשרות מבטיחה ומפתה, אולם קיימים מכשולים רבים שעלולים לצוץ בדרך ולשם כך כדאי להיעזר בעו"ד קבוצות רכישה.

בעיות בירוקרטיות

 בעסקאות קומבינציה, כגון קנייה בקבוצת רכישה, קיימים סיכונים שעורכי דין נדלן יוכלו למנוע, לבדוק או לפוגג. למשל האפשרות, שלמרות שהקרקע נרכשה כדת וכדין, לא יינתנו בסופו של דבר אישורי בנייה לקבוצה, וכך חברי הקבוצה יוותרו עם חור גדול בכיס וקרקע שאין מה לעשות בה. בעיה נוספת שעלולה לצוץ היא עיכוב בבנייה מסיבות שונות הקשורות לקשיים פיננסיים של אחד מחברי הקבוצה. במצב כזה הבנייה כולה מתעכבת.

סכסוכים ומתחים בין חברי הקבוצה

מתחים רבים עלולים לצוץ בין חברי הקבוצה, שההיכרות הראשונית ביניהם מועטה. הסכסוכים יכולים לנבוע מתחושה של אחד הרוכשים כי ערך דירתו יורד ביחס לדירות אחרות, בשל נושאים הקשורים לתכנון. חלק מחברי הקבוצה יכולים לחוש כי הובטחו להם הבטחות שווא על מנת שיצטרפו לקבוצה, שכן בעת רכישת הקרקע, יש להשיג במהירות את המימון, אחרת תאבד אותה לטובת יזם אחר. עניין נוסף שעלול להוות מוקד לסכסוכים, הוא מטרת רכישת הדירה. כשמדובר בעסקאות קומבינציה כמו קבוצת רכישה, כל אחד מצטרף משיקוליו הוא. חלק מהרוכשים בונים למטרת מגורים, חלק למטרת השכרה, והמטרות השונות לא תמיד מסתדרות יחדיו. עורך דין קבוצות רכישה יוודא שיהיו פרמטרים הוגנים לחלוקת הדירות וכי תהיה חלוקה שונה בנטל בהתאם לשוני בשווי הדירות.

עורך דין שלך

 בבואך לחתום על חוזה הצטרפות לקבוצת רכישה, רצוי שתפנה לאחד מעורכי דין לענייני נדלן המצויים בשוק, על מנת שיעבור על החוזה, שכן עורך הדין של קבוצת הרכישה ידאג לאינטרסים של הקבוצה ולא בהכרח לאינטרסים שלך. עליך לדאוג שעורך דין מנוסה בתחום יוודא כי החוזה הוגן ובטוח עבורך, כי אינך מופלה וכי אין סכנה שכספך ירד לטמיון. עו"ד אלי פיטרו הוא עו"ד קבוצות רכישה מנוסה, ובמשרדו תקבל ליווי ויעוץ מקצועיים בכל הקשור לענייני קבוצות רכישה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עורכי דין חברות