ייצוג חברות

אחד התחומים המעניינים ביותר בעולם המשפט הוא ייצוג חברות. הוא מעניין מאחר ולא מדובר בייצוג אדם פרטי, בשר ודם אלא בייצוג יישות משפטית אשר מורכבת אומנם מבני אדם אך יש לה חוקים ותקנות שונים. עורך דין חברות במרכז או בכל מקום אחר, צריך לעשות את ההבחנה שבין ייצוג יישות משפטית עם כללים ברורים משלה לבין ייצוג אנשים.

בשביל לעשות את ההבחנה בצורה הפשוטה ביותר ובשביל להבין את ההבדל, נעשה 2 הבחנות בסיסיות. ייצוג בני אדם מבוסס על חוקים שקשורים ליחס של אדם לחברו ובין אדם לרשויות, בדרך כלל. מדובר הרבה פעמים על דברים לוגיים של צדק בסיסי. לעומת זאת ייצוג חברות קשור לא בהכרח לעניינים של צדק כמו לעניינים של כסף, מיסוי, עלויות, חשבונאות וכדומה. לא נמצא עניינים שקשורים לרצח נניח בכל מה שקשור לייצוג חברות, כן נמצא את זה בכל מה שקשור לייצוג גורמים פרטיים.

הבחנה שנייה שיש לעשות היא, כאשר עורך דין חברות בתל אביב או בכל עיר אחרת בישראל מייצג חברה ולמעשה כל יישות משפטית אחרת (עמותה, ארגון, איגוד וכדומה) עליו לזכור שהוא מייצג את החברה ואמור לדאוג לטובתה ולשמור על האינטרסים שלה. כלומר, אם אחד מעובדי החברה נאשם והחברה מחליטה שהאשמה לא יכולה ליפול עליו במסגרת עבודתו, הרי שעורך דין של החברה לא יכול לייצג אותו, כמו כן העובדה שהוא מייצג את החברה לא אומר שהוא מייצג כל אחד מעובדיה אלא במסגרת העבודה, אם הוא נתבע על עבודה מסוימת שהוא ביצע או פעולה אחרת שנעשתה במסגרת החברה.

חשוב להבהיר, עורך דין חברות במרכז או בכל מקום אחר, מתמחה בכל דיני החברות אך גם בדינים אחרים, כמו דיני חוזים, רשלנות, קניין ועוד. מדובר על דינים חופפים שקשורים לתחום ההתמחות של החברה בצורה כזו או אחרת, גם אם לא באופן ישיר סביר להניח שמדובר בתחום שהחברה קשורה אליו ולכן עורך דין טוב צריך להכיר גם את הנושאים האלו.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על עו"ד אלי פיטרו אשר מתמחה בדיני חברות ובמהלך עבודתו זכה לייצג חברות בתחומים שונים. אם הינכם זקוקים לייצוג חברות על ידי עורך דין בכיר, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד פיטרו, הוא וצוות משרדו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת, בכל עניין ובכל שאלה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

ייצוג בבתי משפט