ייצוג בבתי משפט

ישנם לא מעט עורכי דין אשר טוענים שייצוג בבתי משפט זו אומנות. זה משחק ברמה הגבוהה ביותר שלו. זו קלאסיקה שכל עורך דין שרוצה להצליח בתחום חייב לדעת כיצד לגשת אליה. זה נכון אם נותנים ליווי משפטי לחברות ואם נותנים ליווי משפטי ליחידים, אפילו אם מדובר על מקרים פשוטים וקלים.

אין זו אמירת סרק שבית המשפט הוא במה ועורך דין הוא שחקן. עליו לבנות את הטיעונים שלו בקפידה ובחוכמה ולהציג אותם בצורה ברורה, רהוטה ופשוטה, רק כך השופט ידע לקבל אותם. כמובן שעליו לשים לב שאיננו חורג יותר מדי ואיננו הופך את בית המשפט למקום היתולי ולא רציני, כי אז הוא עלול לקבל נזיפה מהשופט וכן לקוחותיו יראו אותו באור לא רציני.

ייצוג בבתי משפט איננו דבר שכל עורך דין עושה. ישנם עורכי דין, בעיקר בתחילת דרכם אשר נותנים ליווי משפטי לחברות מאחורי הקלעים, עם זה בפגישות ובשיחות עבודה, בעוד שעורך דין בכיר, בדרך כלל שותף, הוא זה שמקבל את האפשרות להעניק ייצוג בבתי משפט. ההסבר הוא שהניסיון שלו לעמוד בבית המשפט מדבר וכן הוא לא צריך לבצע את כל העבודה שמאחורי הקלעים, עבודה ממנה עורכי דין בתחילת דרכם יכולים ללמוד כיצד לנהוג ומה לעשות, כך שבעתיד הם יוכלו לייצג בבתי משפט בזמן שעורכי דין צעירים, אחרים, יבצעו את העבודה שהם עושים כעת.

ייצוג בבתי משפט כמו שציינו זו אומנות. מצד אחד בשביל שהיא תתבצע בצורה נכונה הרי שצריכה להתבצע מאחורי הקלעים עבודה איכותית של השגת ראיות, עובדות, בניית טיעונים, לוגיקה משפטית ומציאותית ועוד. מצד שני, כשעומדים בבית משפט מול השופט ומול הצד השני, יש לדעת לא רק להציג את הדברים בצורה נכונה, אלא גם לקרוא את מה שקורה במשפט, לדעת לזהות פרצות ולהשתמש בהן, להגיב ולהדוף מהר ועוד. דברים אלו רק הניסיון יכול לתת ולכן עורכי דין בכירים הם אלו שאמונים על ייצוג בבתי משפט ולא עורכי דין בתחילת דרכם.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על עו"ד אלי פיטרו, עורך דין חברות תל אביב אשר מתמחה בייצוג בבתי משפט וכן במתן ליווי משפטי לחברות. צוות משרדו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין ולעזור לכם להכין תיק תביעה או תיק הגנה ולאחר מכן גם לייצג אתכם נאמנה בבית המשפט על פי הצרכים שלכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תביעות מול הבנקים