הסכמי השקעה

רוצים להקים חברה? מצאתם את המשקיע הראשון שמאמין בכם ובחברה שאותה אתם רוצים להקים? מזל טוב. עתה עליכם לחתום מולו על הסכם מיוחד, שנקרא "הסכם השקעה". כשמדברים על הסכמי השקעה מתכוונים להסכמים בהם החברות מקצות למשקיעים מניות בתמורה להשקעה שלהם בחברה עצמה. במסגרת הסכמים אלה נקבע שווי החברה, כדי לאפשר למשקיע לקבל את סך כל המניות התואמות את סכום השקעתו.

אילו פרמטרים נלקחים בחשבון

הכנת הסכמי השקעה נעשית בעזרתם של עו"ד הסכמי השקעה, המתמחים בתחום. אם אתם רוצים לערוך הסכם כזה, כדאי לכם להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן, כמו זה המוצע לכם במשרד עורכי הדין – פיטרו ושות', המציע גם את שירותיו של עורך דין מקרקעין במרכז. כשמכינים הסכמי השקעה לוקחים בחשבון שני פרמטרים עיקריים: כמה כסף יושקע בחברה ובתמורה לאיזה חלק. במרבית החברות ישנן מספר משקיעים וגם כמה מייסדים. מניות החברה מתחלקות בין כולם, אך לא בהכרח באופן שווה. בעזרת עו"ד הסכמי השקעה ניתן להכין הסכם ריאלי השומר על זכויותיהם של כל המעורבים בכך ונעשה בהתאם לכל הפרמטרים שיש לקחת בחשבון. הסכמי השקעה, למשל, יבחנו את שוויה של החברה כיום – 1,000,000 דולר, ויציינו כמה כסף יש להשקיע כדי לקבל 30 אחוזים ממניותיה.

החתימה על ההסכם

לאחר קביעת תנאיהם של הסכמים אלה, ולפני החתימה על ההסכם עצמו, חותמים הצדדים המעורבים בעסקה על מזכר ראשוני, המתמצת את עקרונותיו של ההסכם. הדבר קורה גם לא אחת מול עבודה עם עורך דין מקרקעין במרכז. מדובר במזכר בעל חשיבות רבה מאד שכן הוא זה המשמש כבסיס להסכם עצמו, שייחתם בהמשך. בעזרת המזכר יכול המשקיע גם לערוך בדיקה מקיפה כדי לבחון את כל הסוגיות הקשורות אל ההסכם, לרבות הסוגיות המשפטיות ולהיעזר בשירותיהם של מספר אנשי מקצוע כמו רואה חשבון וכמובן גם עורך דין, הבקיאים בתחום. לאחר החתימה על המזכר מתחילים בהכנה לקראת החתימה על הסכם ההשקעה. הסכם זה מפרט את כל העקרונות שהוזכרו במזכר ולא ניתן לשנותו. במידה ומעוניינים בכל זאת לשנות בו מספר סעיפים, הדבר אפשרי אך ורק לאחר הסכמה מפורשת בין הצדדים המעורבים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עו"ד מקרקעין בת"א